Moba to jsou systémy budoucnosti v oblasti řízení pracovních strojů

Aktualita MOBA

moba řídící technika pracovních strojů

07/2019
- Nový vážící systém

Firma MOBA přišla s novým systémem pro vážení při nakládání. Velmi rychlé zjištění a protokolování nakládaného materiálu nejen pro fakturaci, ale hlavně pro nepřetěžování nákladních aut.

MOBILE WEIGHING TECHNOLOGY

MOBILNÍ VÁHY OD FIRMY MOBA

ODOLNÉ A PŘESNÉ VÁHY NA PODVOZKU NÁKLADNÍHO AUTA: M-SCALE (M-VÁHA) PŘEMĚNÍ VAŠE VOZIDLO NA VÁHU

linka moba řízení strojů obrázek moba weighing mobilní váhy moba
MOBILE WEIGHING TECHNOLOGY: M-SCALE (M-VÁHA)

M-Scale, mobilní vážicí systém od firmy MOBA, byl navržen specielně pro potřeby firem zabývajících se průmyslovou a logistickou činností, likvidací odpadů a pro použití v drsných podmínkách. M-Scale přemění vaše vozidlo na pojízdnou váhu, čímž vám ušetří čas a náklady, protože nebudete muset dojíždět ke stacionární kalibrované váze. Navíc M-Scale zajišťuje větší transparentnost pro zákazníka, protože nakládání a vykládání je dokumentováno přímo v jeho lokalitě. Na požádání pak můžete zákazníkovi okamžitě přímo na místě vytisknout příslušné potvrzení (dodací list).

obrázek moba weighing mobilní váhy moba
obrázek moba weighing mobilní váhy moba
» Váha na rámu vozidla před namontováním nástavby
Výhody váhy MOBA na vozidle
 • » Levnější vážení
 • » Legálně certifikovaná fakturace přímo na místě
 • » Váha nepotřebuje žádnou údržbu
 • » Elektronika systému je odolná vůči vibracím a nárazům
 • » Komunikace jednotlivých komponent přes CAN bus
 • » Žádné omezení v používání nadstaveb/zdvihacího zařízení
 • » Jednoduchá funkce
 • » Možnost rozšíření o telematické systémy
 • » Vývoj, výroba, instalace a servis z jediného zdroje

Mobilní váhy firmy MOBA pracují spolehlivě a přesně, což zajišťují naše více než třicetileté zkušenosti v jejich vývoji a výrobě. Je samozřejmostí, že váhy na rám vozidla M-Scale jsou schváleny Evropskou unií a Federální standardní laboratoří v Německu (PTB), takže jsou vhodné pro kalibrovaná vážení a fakturaci dle hmotnosti.

MOBA dodává své váhy jako sadu nebo jako jednotlivé komponenty pro výrobce nákladních vozidel a jejich nástaveb. Koncovým zákazníkům je poskytován plný rozsah služeb od převzetí vozidla, instalaci váhy a její kalibraci až k převezení vozidla zpět k zákazníkovi.

obrázek moba weighing mobilní váhy moba
obrázek moba weighing mobilní váhy moba

» Vozidlo pro sběr odpadků

obrázek moba weighing mobilní váhy moba

» Sklápěčka

obrázek moba weighing mobilní váhy moba

» Skříňové vozidlo

obrázek moba weighing mobilní váhy moba

» Fekální vůz

obrázek moba weighing mobilní váhy moba

» Převoz obilí (granulí)

obrázek moba weighing mobilní váhy moba

» Vozidlo pro odvod uhynulých zvířat

VÁHY NA ZDVIHACÍ ZAŘÍZENÍ:
ŠETŘETE NÁKLADY S PŘÍMO NAMONTOVANÝMI VÁHAMI

Podobně jako váhy montované na rám vozidla, rovněž i váhy namontované na zdvihače vám umožní spolehlivě vážit přímo tam, kde to potřebujete. Váha namontovaná na zdvihač váží kontejner během vykládky. Navíc k článku nákladu mobilní váha obsahuje zesilovač digitálního signálu MOBA SC-06, indikátor vážení MC-2020 a/nebo palubní počítač MOBA Operand. Sensor sklonu je dodatečnou součástí systému. Komunikace mezi komponenty probíhá přes CAN bus.

obrázek moba weighing mobilní váhy moba obrázek moba weighing mobilní váhy moba
obrázek moba weighing mobilní váhy moba
» Sběr a zpracování dat pomocí počítače MOBA Operand
CIAS – Systém MOBA pro likvidaci průmyslového odpadu
 • » Odolný model
 • » Velká rezerva na přetížení
 • » Žádná údržba
 • » Jednoduchá manipulace
 • » Rozšíření:
 • » Palubní počítač
 • » Identifikace kontejneru
 • » Telematické funkce
 • » Otevřená rozhranní pro specifická řešení

Dynamická (samočinná) váha na zdvihač má články nákladu zabudované do zdvihacího mechanismu. Ta se hlavně používá tam, kde se vyprazdňuje velké množství kontejnerů použitím obou stran zdvihače. Zdvihač s rozděleným hřebenem může zdvihnout a zvážit dvě popelnice (každou až na 240 litrů) nezávisle nebo jeden velký kontejner až do kapacity 1 100 litrů. Sebraná data se dají zpracovat na palubním počítači, uložit na paměťové médium nebo vytisknout přímo na místě. Váha je kalibrována jako přístroj třídy Y(b).

obrázek moba weighing mobilní váhy moba
obrázek moba weighing mobilní váhy moba
» Váha na postranním nakladači
CIAS – Systém MOBA pro likvidaci průmyslového odpadu
 • » Automatické vážení
 • » Kombinovatelný s identifikačním systémem pro fakturaci vzniklého odpadu
 • » Software na PC pro správu kontejnerů a fakturaci
 • » Otevřená rozhranní pro specifická řešení
VÁHY PRO VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY
MINIMALIZACE CEST NAPRÁZDNO – MAXIMÁLNÍ EFEKTIVITA

Vidlicové zdvihací vozíky jsou nejdůležitějšími vnitropodnikovými dopravními prostředky. Pokud je vybavíte vážicím systémem MOBA LTS, pak je budete moci využívat efektivněji. Odpadnou cesty ke stacionární váze, takže se vyvarujete zbytečných cest bez nákladu. Další výhodou je kontrolované nakládání, které umožní optimální využití nosnosti vozíku, aniž by docházelo k jeho přetěžování.

Váha na vidlicové zdviháky pracuje přesně a spolehlivě, dokonce i v těch nejtěžších podmínkách, což dokazuje jejich využívání ve slévárnách. Toto je možné vzhledem k tomu, že využívají speciální články tlakových čidel. Další důležitá informace: Normální činnost zdvihacího vozíku není váhovým systémem MOBA LTS nijak omezena.

obrázek moba weighing mobilní váhy moba
obrázek moba weighing mobilní váhy moba

» Spolehlivé a přesné i v těch nejdrsnějších podmínkách.

obrázek moba weighing mobilní váhy moba

» Princip činnosti váhy MOBA pro vidlicové zdviháky

VÁHY NA HÁK JEŘÁBU:
ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE PRO VÝHODNĚJŠÍ NAKLÁDÁNÍ

Bezdrátový přenos dat o váze do palubního počítače v kabině je velkou výhodou, kterou nabízí váha MOBA pro závěsný hák jeřábu. Nová technologie Bluetooth dává sbohem přetrženým kabelům a pak jejich nákladným opravám. Jednotka dálkového ovládání poskytuje při nakládání obrovské výhody. Odolná konstrukce činí z vah MOBA na závěsném háku jeřábu jak připojených kabelem, tak i bezdrátových vhodná zařízení pro různé aplikace od kontejnerů se sklem, k nakládání odpadů a k vážení mrtvých zvířat.

obrázek moba weighing mobilní váhy moba
obrázek moba weighing mobilní váhy moba
» Váha MOBA na závěsný hák jeřábu
CIAS – Systém MOBA pro likvidaci průmyslového odpadu
 • » Rezerva na přetížení minimálně 300 procent nominální zátěže
 • » Dodatečné zabezpečení proti mechanickému přetržení
 • » Bezdrátový a kabelem připojený model
 • » Individuální nastavení váhového mechanismu váhy
 • » Možnost rozšíření o telematický systém

Firma MOBA Mobile Automation AG nastavuje vysoké standardy měřicích a řídicích technologií pro stavební stroje a mobilní automatizaci. Rovněž i v technologii mobilních vah a identifikačních systémů například pro průmysl likvidace odpadů nabízí firma MOBA inovativní a jedinečná řešení.

Firma byla založena v roce 1972 jako inženýrská kancelář, nyní jako firma řízená majitelem zaměstnává téměř 300 lidí, a je systémovým specialistou a výrobcem OEM desek, které jsou velmi žádané. Mimo svoji hlavní kancelář v Limburgu má pobočky v Drážďanech a v Langenlonsheimu. Navíc je MOBA zastoupena v Evropě, USA a v Asii sedmi přidruženými firmami a mezinárodní sítí prodejců na všech důležitých odbytištích průmyslových odvětví obsluhovaných výrobky MOBA.

obrázek moba weighing mobilní váhy moba
» Ředitelství firmy v Limburgu

SBĚR KOMUNÁLNÍHO ODPADU:

IDENTIFIKACE KONTEJNERU A TELEMATIKA OD FIRMY MOBA.

PŘESNÝ A SPOLEHLIVÝ SBĚR KOMUNÁLNÍHO ODPADU: SE SYSTÉMEM MAWIS – SNÍŽÍTE NÁKLADY POMOCÍ ZLEPŠENÉ EFEKTIVITY.

linka moba řízení strojů obrázek moba weighing mobilní váhy moba
SBĚR KOMUNÁLNÍHO ODPADU: SYSTÉMEM MAWIS

Se systémem MAWIS pro identifikaci kontejnerů na odpadky je každý kontejner jednotlivě identifikován jedinečným referenčním číslem prostřednictvím čipu. Toto umožňuje firmám zabezpečujícím odvoz odpadků generovat další zisk přesným výpočtem sběrové aktivity. Navíc systém MAWIS poskytuje volbu kalkulace jakýchkoli dalších nákladů založených na počtu obsloužených kontejnerů. Specifické výhody pro firmy zabezpečující odvoz odpadu spočívají v transparentnosti všech procesů sběru vykonaných na sběrné trase. S těmito přesnými údaji pak mají možnost optimalizovat trasu a využít efektivní nástroj řízení informací pro podporu koncového uživatele.

Systém MAWIS se osvědčil jako spolehlivý a odolný vůči zneužívání během více než 20 let, kdy je využíván mnoha městskými firmami zabezpečujícími sběr komunálního odpodadu po celé Evropě.

obrázek moba weighing mobilní váhy moba obrázek moba drilling systém pro vrtací stroje
Funkce systému MAWIS:
ŘÍZENÍ a SOFTWARE: ŘÍZENÍ LIKVIDACE ODPADU POMOCÍ MAWIS EM.

Osvědčený programový balík ‘’MAWIS EM“ efektivně zvládá veškeré informace o objednávkách, lokalitách a kontejnerech. Pokud se používá identifikační systém s vážením kontejnerů, pak jsou údaje transpondéru a data o vyprázdnění plně přiřazena jednotlivým kontejnerům. Uživatel zpracovává veškeré informace prostřednictvím uživatelsky přátelského vstupu dat. Jasně strukturované profily a různé filtrovací funkce zjednodušují užívání programu. Otázky od obyvatel je možno zodpovědět ‘’právě včas“ a plná statistická analýza je k dispozici pro nahlížení službou sběru odpadu.

Pomocí své modulární struktury je možno systém“MAWIS EM“ rozvíjet od správy kontejnerů, plánování tras, změn služeb a tvorbu dokladů fakturace k úplnému finančnímu účetnictví. Program lze ušít na míru zákazníků tak, aby plně vyhovoval požadavkům každého z nich.

obrázek moba weighing mobilní váhy moba obrázek moba drilling systém pro vrtací stroje
MAWIS EM moduly:
MAWIS COMPACT – MÉNĚ JE NĚKDY VÍCE.

MAWIS Compact je varianta plného systému MAWIS pro identifikaci a vážení, ale tato nevyžaduje palubní počítač. Systém MAWIS Compact nabízí levnější instalaci na vozidlech sbírajících odpad. Data jsou vyměnitelná mezi sběrnými vozidly a softwarem v kanceláři pomocí plného radiového spojení. Přístup a výměna dat jsou podporovány aplikací webovského serveru. Standardní rozhraní zajišťuje, že navíc k softwaru MOBA si může s vozidly vyměňovat data i jakýkoli jiný software. V závislosti na úrovni tohoto softwaru je možno data získaná z MAWIS Compact použít pro zpracování a fakturování poplatků za kontejnery, vyhodnotit informace z trasy, zobrazit ujeté vzdálenosti a zobrazit jednotlivé aktivity kolem kontejnerů a události na digitální mapě. Data jako jsou černobílé seznamy se dají pomocí softwaru plně zaslat do vozidel přes toto rozhraní.

obrázek moba sběr komunálního odpadu
obrázek moba weighing sběr komunálního odpadu
» MAWIS Compact v akci: Identifikace a vážení
Výhody systému MAWIS Compact:
 • » Levné a snadno nainstalovatelné řešení
 • » Rychlé vyslání informací identifikace kontejneru a dalších dat
 • » Verifikace telemetrických dat jako je GPS poloha a trasa vozidla
 • » Efektivní podpora služeb pomocí telediagnostiky a aktualizací
 • » Řízení vyprazdňovacích dat, úrovní stavu kontejnerů a informací o likvidaci
MAWIS – ON-LINE – PŘÍSTUP KDYKOLI A KDEKOLI.

MAWIS-online je snadno použitelná webovská aplikace pro správu kontejnerů a sledování vozidel přes jakýkoli počítač s internetovým prohlížečem a připojením na internet.

Software MAWIS nemusí být nainstalován na uživatelově počítači, aby se tyto služby daly využít. Vše, co je k tomu potřeba, je internetový prohlížeč. Je tedy plně k dispozici flexibilní přístup, požadovaná data lze kdykoli vyvolat a prohlížet. Navíc je na digitální mapě zobrazena poloha vozidla a jeho trasa.

obrázek moba sběr komunálního odpadu
obrázek moba weighing sběr komunálního odpadu
» MAWIS-online/remote access concept
Funkce softwaru MAWIS-online:
 • » Správa master dat
 • » Správa kontejnerů
 • » Služba výměny kontejnerů
 • » Analýza činnosti vyprazdňování kontejnerů
 • » Online sledování vozidel na digitální mapě
 • » Sledování trasy vozidla na digitální mapě
 • » Zobrazování dat vyprazdňování kontejnerů a dat vozidel na digitální mapě
LIKVIDACE PRUMYSLOVEHO ODPADU – SYSTÉM CIAS - PRO VĚTŠÍ TRANSPARENTNOST A PŘESNÝ ZÁZNAM DAT.

Systém “CIAS“ umožňuje, aby objednávky byly zasílány elektronicky na vozidla pomocí radiového přenosu dat, což umožňuje zpracovat objednávky a poslat zpátky informace do řídicího střediska jak pro vyprazňování kontejnerů tak pro změnu tras kontejneru.

Řidič může snadno zpracovat data pomocí palubního počítače. Různé třídicí a filtrovací funkce umožňují řidiči, aby si vyvolal jenom ty informace, které potřebuje, a mohl si udržovat stručný přehled o různých zakázkách. Integrovaný systém navigace nákladních vozidel navádí řidiče do kteréhokoli místa zakázky, takže i náhradní řidiči mohou jezdit bezpečně a efektivně po trasách, na kterých obvykle jezdí jiní řidiči.

Elektronický systém identifikace kontejnerů poskytuje přesné záznamy o sběru, a pokud je to požadováno, je možné kontejnery přímo na vozidle vážit.

obrázek moba sběr komunálního odpadu
obrázek moba weighing sběr komunálního odpadu
» Zpracování zakázek a sběr dat pomocí CIAS
Letmý pohled na CIAS:
 • 1. Palubní počítač pro zpracování zakázek a navádění řidiče
 • 2. Záznam provozních dat vozidla
 • 3. Radiový přenos dat do kanceláře
 • 4. Získání dat o GPS poloze
 • 5. Identifikace a vážení kontejneru »
PALUBNÍ POČÍTAČ MOBA OPERAND - JEDNO ŘEŠENÍ MNOHÝCH POTŘEB.

Palubní počítač MOBA Operand umožňuje zobrazování a jasné zpracování dat objednávky a vstup dodatečných dat sběru přímo ve vozidle. Tím, že výhodně využívá otevřený operační systém Windows CE, může být počítač začleněn do většiny běžných instalací administrativních programů.

Elektronické zpracování zakázek ve vozidle šetří čas a náklady. Přednastavení výběrových seznamů minimalizuje práci řidiče a předchází lidským chybám. Elektronický přenos dat do kanceláře eliminuje dodatečné zpracování dat objednávek, zlepší se i generace faktur. Řidiči pomáhá software pro navigaci nákladních vozidel a zjednodušená sekvence třídění například podle času nebo délky trasy.

obrázek moba weighing sběr komunálního odpadu
» Palubní počítač MOBA Operand
Funkce softwaru MAWIS-online:
 • » Vyvinut speciálně pro použití na vozidlech svozu odpadu
 • » Denně využíván mnoha firmami provádějícími sběr odpadu
 • » Má plnou certifikaci pro splnění norem na sběr odpadu jako jsou BSI, PTB a NML
 • » Otevřený operační systém (Windows CE) umožňující externí programování
 • » Ovládání jak pomocí dotykové obrazovky, tak i klávesnice
 • » ASF-typické CAN bus rozhraní s plnou podporou profilu CleANopen
 • » Plně konfigurovatelný pro rozhraní s identifikací kontejneru a vážicím systémem
TELEMATIKA – PLÁNOVÁNÍ ZARUČUJE ÚSPĚCH

Telematické řešení od firmy MOBA poskytuje plnou optimalizaci tras, sníží zbytečné cesty a umožní uživatelům lepší reakční časy. Zlepšené časování a dávkování příkazů poskytuje viditelné úspory času a peněz. Provozní údaje jako jsou rychlosti, vzdálenosti a doby sběru jsou zaznamenány prostřednictvím GPS modulu. Data lze rychle vyměňovat mezi kanceláří a sběrným vozidlem radiovým přenosem dat přes modem GSM.

Zřetelně viditelná obrazovka adresy na palubním počítači MOBA Operand a automatické přiřazení dat váhy zlepšuje řidiči zpracování objednávek. Data je pak možno poslat z kanceláře na vozidlo a plně je přiřadit, komunikace s vozidlem a stav objednávky jsou tak kdykoli k dispozici. Navigační funkce vede řidiče dle předem nastavené trasy.

obrázek moba sběr komunálního odpadu
obrázek moba weighing sběr komunálního odpadu
» Zpracování objednávek přímo na palubním počítači
Telematické funkce:
 • » Zobrazování objednávek a jejich zpracování
 • » Navigace nákladního auta
 • » Získání dat GPS polohy
 • » Radiový přenos dat (Bluetooth, GPRS, W-LAN…)
 • » Připojení kamery
 • » Záznam trasy a přednastavení pro náhradní řidiče (jeď-za-mnou)
 • » Výstup dat tachografu
 • » Záznam dat do systému finančního managementu
 • » Telephonie
LOKALIZACE, RADIOVÝ PŘENOS DAT A NAVIGACE – SE SYSTÉMEM MOBA BUDETE VŽDY NA SPRÁVNÉ TRASE.

Data GPS polohy zaznamenaná během pojížďky, zejména akce a události a data vozidla poskytují důležitý vstup pro optimalizaci tras.Tato data umožní modifikovat pojížďky, minimalizovat jízdy bez nákladu a zlepšit doby reakce.

To má za následek výrazné zlepšení efektivity s optimalizovanými kombinacemi časování a geografických dat, což poskytuje odpovídající úspory. Systém navigace dovede řidiče do předem nastavených míst, zatímco jeho trasa je průběžně zaznamenávána, takže náhradní řidiči se mohou snadno vydat na trasu, po které dosud nejeli, pokud to bude nutno. Základní systém obsahuje všechny požadované moduly pro automatický záznam GPS dat a předávání dat pomocí radiového spojení.

Dokonalejší verze zahrnují další vstupní terminály, systémy elektronické identifikace kontejnerů, systémy vážení a sekundární palubní počítače.

obrázek moba weighing sběr komunálního odpadu
» Navigace
Základní funkce:
 • » Kontinuální záznam GPS
 • » Získávání dat GPS polohy řízené událostmi
 • » Přenos dat radiem (např. GPRS)
 • » Webová služba pro analýzu a vyvolání dat
Rozšíření:
 • » Provozní krabička pro vstup informací (např. o vyprazňování kontejnerů)
 • » Identifikační počítač s anténou pro identifikaci kontejnerů
 • » Mobilní systém vážení
 • » Palubní počítač pro - Zpracování objednávek, Navádění řidiče/navigace, Navádění náhradních řidičů po zaznamenaných trasách
ZÍSKÁVÁNÍ PROVOZNÍCH DAT, TELEFONIE, KAMERA – SE SYSTÉMEM MOBA MÁTE VOZIDLO STÁLE NA DOHLED.

S naším řešením poctivého sledování odpadu vyprodukovaného na sídlištích, ve firmách, v obchodních centrech, v kancelářích, na letištích atd. je možno měřit množství odpadu podle původce nebo podle sběrného místa a použít je pak pro analýzu ziskovosti, dat o odpadu a pro vystavení faktur zákazníkům. V komplexních sídlištích se používají „zámky na popelnice“, kdy se koncoví uživatelé musí identifikovat osobním transpondérem (přívěskem na klíč), než si mohou odpad vyprázdnit.

Monitorování ve firmách nebo v obchodních centrech se provádí tím, že kontejnery se vybaví transpondéry nebo visačkami s čárovým kódem. Jednotlivé kontejnery v obchodních centrech se identifikují, když se provádí vyprázdnění či sběr odpadu. Je rovněž možno centrálně zaznamenávat odpad dovezený do sběrného místa.

obrázek moba weighing sběr komunálního odpadu
» Video kamera
Funkce:
 • » Přenos dat vozidla z FMS rozhraní nebo z CANopen TruckGateway
 • » Stahování dat tachografu
 • » Telefonie přes palubní počítač a GPRS
 • » Zobrazování záběrů kamery na displeji palubního počítače
MĚŘENÍ ODPADU – JAKO VODY NEBO ELEKTŘINY.

Telematický systém rovněž zaznamenává provozní data vozidla provádějícího sběr odpadu. Provozní data lze doplnit získanými daty GPS polohy a přidat k nim užitečné informace o provozních podmínkách a stavu vybavení. Tato data o výkonu vozidla jsou základem pro analýzu a vylepšení profesního chování jednotlivých řidičů. Radiová telefonie je rovněž možná, pokud se používá palubní počítač MOBA Operand. Řidič může zavolat na všechna důležitá telefonní čísla a volat svým zákazníkům přímo ze seznamu zakázek.

Kamery instalované na vozidle lze plně připojit k palubnímu počítači MOBA Operand prostřednictvím 4 video vstupů. Palubní počítač může fungovat jako dodatečný kamerový monitor během doby, kdy se nezpracovávají žádné zakázky, nebo pokud se nepoužívá navigační systém vozidla.

obrázek moba weighing sběr komunálního odpadu
» Řešení zámku kontejnerů
Výhody sytému GWA:
 • » Motivace pro třídění odpadu
 • » Přesné zpoplatnění
 • » Redukce objemu zbytkového odpadu
 • » Statistická analýza řízení odpadu je k dispozici
 • » Účinná optimalizace materiálu kontejneru
 • » Redukce kontejnerů se sníženou cenou
 • » Předcházení “odpadové turistice“
 • » Vzdálené monitorování úrovně zaplnění kontejnerů
 • » Radiový přenos dat vyprázdnění a úrovně zaplnění kontejnerů přímo do kanceláře.
obrázek moba weighing sběr komunálního odpadu
» GWA znemožňuje anonymní zaplňování kontejnerů
Funkce systému GWA:
 • 1 Obyvatelé se prokáží u zámku nebo u kontejneru svou identifikací a vyprázdní svůj odpad do kontejneru.
 • 1 Data se čtou kontinuálně v reálném čase pomocí radiového modulu GSM nebo ručně pomocí infračerveného ručního terminálu.
 • 1 Software pro správu a účtování zkontroluje data odbavení. S tímto softwarem je pak možná úplná statistická analýza a je možné vystavit faktury.
 • 1 Fakturu a zprávu o sběru je možno zaslat nájemcům nebo majiteli budovy přes rozhraní, data je rovněž možno exportovat do programů zpracovávajích poplatky za služby pro firmy zabývajícími se správou majetku.
SLUŽBY, KONZULTACE A POMOC – JSME VÁM VŽDY NA BLÍZKU

Firma MOBA ve spolupráci s firmou geoobchod, s.r.o. vždy plně podporuje jak své zákazníky, tak i potenciální zákazníky, od počáteční konzultace a plánování systému až do konečné instalace a uvedení do provozu. Díky naší mnohaleté zkušenosti na trhu (od roku 1992) a bezpočtu projektů po celém světě máme veškeré potřebné schopnosti k profesionálnímu plánování systémů s plným porozuměním pro efektivní zavedení a řízení projektů.

Pokud máte nějaké dotazy či pořebujete nějakou pomoc, můžete nás kontaktovat kdykoli, pracovníci našeho servisu mohou poskytnout rychlou a odbornou pomoc jak telefonickou či osobní, pokud si ji vyžádáte.

"Nehledejte co umí MOBA. Řekněte co potřebujete a ostatní nechte na MOBĚ……."

Chcete-li kvalitu a preciznost, chtějte MOBU.

 
Logo Moba systémy řízení

© 2012 MOBA.cz - Všechna práva vyhrazena

wd EasyWay