Moba to jsou systémy budoucnosti v oblasti řízení pracovních strojů

Aktualita MOBA

moba řídící technika pracovních strojů

07/2019
- Nový vážící systém

Firma MOBA přišla s novým systémem pro vážení při nakládání. Velmi rychlé zjištění a protokolování nakládaného materiálu nejen pro fakturaci, ale hlavně pro nepřetěžování nákladních aut.

GRADER SYSTÉM GS‐506

PŘESNOST PŘINÁŠÍ RENTABILTU.

MONITOROVÁNÍ PODÉLNÉHO A PŘÍČNÉHO SKLONU AŽ K DOKONALOSTI

linka moba řízení strojů obrázek monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
Investice do rentability

Stěží zažívá nějaké odvětví průmyslu takový tlak konkurence jako stavební průmysl. Firma, která doufá, že si udrží nebo zlepší svou pozici na trhu, musí nutně zvýšit svoji rentabilitu. Jinými slovy: mít lepší výkonnost zvýšením rychlosti práce, zatímco se zlepší její kvalita. Pro vyrovnávací systém MOBA GS‐506 je toto samozřejmostí.

Jak grejdry tak i dozery je možno vybavit ovládáním podélného i příčného sklonu. Zvýšená produktivita zajišťuje, že se vyrovnání provádí rychleji a přesněji. Toto je nejlepší cesta, jak splnit vysoké požadavky na kvalitu práce a na krátké dodací lhůty.

obrázek monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
Modulární konstrukce pro zákaznická řešení.

MOBA GS‐506 je flexibilní systém, který nabízí to správné řešení pro každou aplikaci. Ať jsou jednotlivé stavební stroje, zakázky či pracovní metody jakkoli rozdílné, modulární konstrukce systému vytváří základnu pro zákaznické řešení na míru. Jeho další výhodou je kompatibilita s ostatními sensory MOBA. Tato kompatibilita dává systému MOBA GS‐506 výhodu nad ostatními systémy a zajišťuje, že vaše investice bude dobře chráněná i v budoucnu. Navíc se tento systém dá též rozšířit na aplikaci 3D.

Univerzální, všestranný a dlouhodobý.

Systém MOBA GS‐506 lze použít prakticky na kterémkoli stavebním stroji s řízením podélného a příčného sklonu. Tento systém má pozoruhodně flexibilní rozsah použití a širokou škálu sensorů. Každá jeho jednotlivá část je navržena pro drsné používání na staveništi. Odolný a spolehlivý software zajišťuje optimální přesnost do další let.

obrázek monitorování podélného a příčného sklonu moba grader obrázek monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
Efektivní spojení přesnosti a rychlosti.

Do systému MOBA GS‐506 zapadne všechno. Jednotlivé součásti jsou optimálně navrženy pro každý stroj a jeho aplikaci. Výsledkem je kombinace přesnosti a rychlosti, které spolu zaručují nejúčinnější využití vašich strojů. Inteligentní software navádí uživatele rychle a intuitivně přes všechny procesy. Toto zajišťuje spolehlivost a napomáhá se vyvarovat chyb.

Součásti systému
obrázek součásti systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
obrázek systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
Ovládací panel

Rychlý pohled na vše důležité. Veškeré řídicí informace a aktuální stav práce jsou pro operátora vždy viditelné. Operátor může rovněž vkládat korekce, zjistit si systémové informace nebo změnit centrální nastavení.

obrázek systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
Kontrolér

Kontrolér je vybaven nejmodernější mikroprocesorovou technologií. Dostává a porovnává hodnoty nastavených cílových dat s daty, která kontinuálně dodávají sensory. Ovládá ventily odpovídajících ventilů hydraulického válce v pouhých zlomcích sekundy.

obrázek systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
Spojovací skříňka

Proveďte správné připojení. Spojovací skříňka je připojovací místo pro všechny aktivní sensory v systému. Tím se zkrátí délky kabelů a tudíž se sníží možné zdroje chyb. Sensor hlavního spádu je rovněž součástí skříňky. Měří sklon graderu na jeho podélné ose.

obrázek systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
Rotace

Pracuje ve spojení se sensorem hlavního spádu. Tento sensor měří otáčení radlice. Spolu se sensorem hlavního spádu poskytuje optimální kompenzaci pro příčný sklon.

obrázek systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
Příčný sklon

Udržuje specifikované hodnoty sklonu. Sensor příčného sklonu pracuje s dynamickým fluidním sensorem. Zaznamenává aktuální naměřené hodnoty sklonu radlice, náklon vozidla a otáčení radlice, přičemž bere v úvahu rušivé faktory jako jsou zrychlení nebo nárazy. To zaručuje, že se udržuje požadovaný příčný sklon ve vztahu ke směru pohybu.

obrázek systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
Proporcionální hydraulický ventil

Převádí signály na pohyb. Hydraulická jednotka ovládá pohyb válce na základě signálů generovaných kontrolérem. Specielně vyvinuté proporcionální ventily zajišťují, že rychlost pohybu odpovídá naměřené odchylce.

SPECIALISTÉ NA SPECIÁLNÍ ÚKOLY - ULTRAZVUKOVÝ SENSOR
obrázek součásti systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
obrázek systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
Nejvyšší flexibilita s různými referencemi

Přesnost systému MOBA Sonic‐SKI® je na trhu aktuálně bez konkurence. Dohromady pět sensorů pro měření výšky a dodatečný sensor na kompenzaci teploty umožňují přesnost ± 2 mm přes vzorkovací šířku 250 mm. Tato velká šířka vzorkování umožňuje navádět Sonic‐ SKI® zejména snadno pomocí drátěného lanka. Speciální software drží automaticky radlici na lanku nebo na hraně. Pro snadné polohování je možno cílové hodnoty z kontrolní jednotky vložit do sensoru přímo pomocí tlačítka.

SPECIALISTÉ NA SPECIÁLNÍ ÚKOLY - LASEROVÝ PŘIJÍMAČ
obrázek součásti systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
obrázek systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
Libovolně volitelný pracovní bod s milimetrovou přesností

Laserový přijímač LS‐3000 je vysoce přesný sensor pro měření podélného sklonu. Pracuje se všemi běžnými vysílači rotačních laserů. Odchylky se zaznamenávají s milimetrovou přesností v přijímacím rozsahu 360°. Toto umožní proporcionální vyhodnocení přes celý rozsah příjmu. LS‐3000 ukazuje svoje přednosti zejména na stavbách otevřených náměstí nebo velkých povrchů. Protože každá buňka přijímače se dá vyhodnotit individuelně, dá se nsatavený bod vybrat svobodně v rámci dosahu příjmu a kdykoli posunout. MOBA power mast překlenuje velké rozdíly výšek. Spolehlivě řídí rozdíly až do 900 mm přes ovládací jednotku .

SPECIALISTÉ NA SPECIÁLNÍ ÚKOLY - 3D SYSTÉM
obrázek součásti systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
obrázek systému monitorování podélného a příčného sklonu moba grader
Žádný kontakt, žádná fyzikální reference.

Průběh terénu je zaznamenán ve třech rozměrech během měření. Data získaná tímto způsobem se použijí jako základ. Plánovaná data se přenesou přímo do stavebního stroje. Na staveništi se například neprovádí žádné zaměřování naváděcími dráty. Informace o řízení podélného sklonu se zpracuje za pomoci speciálního programu na PC a roboticky sledovací totální stanice nebo systému GNSS. Tento systém kontinuálně určuje polohu graderu a vysílá data do palubního počítače. Přicházející aktuální hodnoty se porovnají se zde nastavenými hodnotami a regulují se přímo pomocí GS‐506. Toto umožňuje vždy přesouvat stroj zcela volně v otevřeném terénu.

MODULÁRNÍ SYSTÉM
Mobilní návrh, maximální volby

Modulární systém oblast aplikace MOBA GS‐506 umožňuje optimální kombinaci jednotlivých součástí systému pro každou a konstrukci stroje. Tato tabulka ukazuje které funkce a kombinace jsou možné spolu v aplikačních oblastech.

"Podstrana ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam elementum lobortis lorem vel sollicitudin. Sed eget nulla sit amet sapien"

Aenean sem nisi, luctus sit amet vestibulum vel, lobortis id massa. Fusce in dolor nisl, eu vehicula velit. Mauris nec ipsum odio, vel pellentesque elit. Mauris semper mi dui. In hac habitasse platea dictumst

 
Logo Moba systémy řízení

© 2012 MOBA.cz - Všechna práva vyhrazena

wd EasyWay